اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است ***مقام معظم رهبری*** ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ***** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

تغییر زبان سایت به

دسترسی سریع

ستاد خبری حراست اداره کل

نظر سنجی

نظر شما درباره پايگاه اطلاع رسانی ثبت احوال استان قزوین چيست؟


ستاد اقامه نماز

شما اینجا هستید

خانه

مدیر کل ثبت احوال استان قزوین اعلام کرد ثبت ۱۴ هزار و ۲۷۹ واقعه ولادت طی ۸ ماهه اخیر در استان

محمد صدرا آراسته مدیر کل ثبت احوال استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه  ۱۴ هزار و ۲۷۹ واقعه ولادت طی ۸ ماهه اخیر در استان به ثبت رسیده است، اظهار کرد: از این تعداد ۷ هزار و۳۹۵ واقعه ولادت پسر و ۶ هزار و ۸۸۴ واقعه ولادت دختر بوده‌اند.

وی افزود: نسبت جنسی پسر به دختر ۱۰۷ می باشد یعنی در هر ۱۰۷ مورد ولادت پسر ۱۰۰ مورد ولادت دختر به ثبت رسیده است.

این مسوول با بیان اینکه در طی ۸ ماهه اخیر ۳ هزار و ۸۸۲ واقعه فوت در استان به ثبت رسیده است، گفت: از این تعداد ۲ هزار و ۲۰۴  مورد فوت مردان و یک هزار و ۶۷۸ مورد فوت زنان به ثبت رسیده است که نسبت جنسی آن ۱۳۱ است (یعنی در برابر هر ۱۳۱ فوت مردان ۱۰۰ واقعه فوت زنان به ثبت رسیده است).

آراسته بیان کرد: بعد از اسم امیرعلی نام‌های امیرعباس، امیر حسین، ابوالفضل و محمدحسین در صدر بیشترین نام‌های انتخابی والدین برای فرزندان پسر قرار دارند.

مدیر کل ثبت احوال قزوین اضافه کرد: در بین نام‌های دختران نیز پس از اسم فاطمه، نام های زهرا،حلما، یسنا و نازنین زهرا بیشترین انتخاب والدین برای فرزندانشان در ۸ ماهه اول سال جاری بوده است.

وی در انتها گفت: میزان ازدواج‌های به ثبت رسیده در ۸ ماهه ابتدای سال تعداد  ۶ هزار و ۱۱۴ واقعه و تعداد طلاق‌های ثبت شده یک هزار و ۹۶۲  واقعه بوده است .

لینکهای مهم

لینک ادارات تابعه

ورود کاربر

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.