اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است ***مقام معظم رهبری*** ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ***** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

تغییر زبان سایت به

دسترسی سریع

ستاد خبری حراست اداره کل

نظر سنجی

نظر شما درباره پايگاه اطلاع رسانی ثبت احوال استان قزوین چيست؟


ستاد اقامه نماز

شما اینجا هستید

خانه

مراسم گرامیداشت دهه کرامت در ثبت احوال برگزار شد

به گزارش روابط عمومی حجت الاسلام قابل رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان در مراسمی که به منظور گرامیداشت دهه کرامت در ثبت احوال استان قزوین برگزار شد  با اشاره به آغاز دهه کرامت، اظهار کرد: در دهه کرامت فرصت نابی برای ترویج سیره و فرهنگ اهل بیت(ع) و تکریم مقام ولایت فراهم شده می شود.

وی با تاکید بر اینکه باید معانی کرامت را جهت گرامیداشت این دهه در نظر داشت، افزود: کرامت به معنای بزرگواری است و اصل کرامت در روایات ائمه معصومین(ع) ملاک دینداری انسان‌ ها شناخته می‌شود. در واقع کرامت قبل از هر چیز دینداری و دوری از گناه و بخل داشتن نفس اماره و بعد کوچک شمردن دنیا را شامل می‌شود و از این مسیر به مقصد صبر و شکیبایی می‌رسد.

ایشان دهه کرامت را فرصتی برای ایجاد پیوند مستحکم جوانان و نوجوانان با قرآن، ائمه اطهار(ع) و تبیین فرهنگ قرآنی دانست و تصریح کرد: توجه به اهل بیت(ع) و شناسایی شخصیت امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) و ترویج و نهادینه کردن ارزش های موجود در سنت و سیره امام رضا(ع) و حضرت معصومه(س) از جمله مهمترین اهداف و اولویت های دهه کرامت است.

وی اضافه کرد: تبیین ویژگی های شخصیتی حضرت معصومه(س) در جامعه موجب می شود تا بانوان به خصوص دختران ما با الگوبرداری از آن کریمه اهل بیت(ع) نماد عفاف و حجاب در جامعه اسلامی باشند. در واقع دهه کرامت باید بتواند موجب رشد فردی و اجتماعی شود.

در ابتدای مراسم محمد صدرا آراسته مدیر کل ثبت احوال ضمن خیر مقدم به مهمانان  دهه کرامت را یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفاهای کم‌نظیر یک خواهر نسبت به مقام شامخ و معنوی برادر دانست و خاطرنشان کرد: دهه کرامت از جمله مناسبت های مهم است که باید دست اندرکاران فرهنگی برای تبیین و ترویج منش و شخصیت امامان معصوم(ع) از امکانات فرهنگی و مذهبی استفاده کنند.

لینکهای مهم

لینک ادارات تابعه

ورود کاربر

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.