اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است ***مقام معظم رهبری*** ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ***** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

تغییر زبان سایت به

دسترسی سریع

ستاد خبری حراست اداره کل

نظر سنجی

نظر شما درباره پايگاه اطلاع رسانی ثبت احوال استان قزوین چيست؟


ستاد اقامه نماز

شما اینجا هستید

خانه

ولادت 58 نوزاد در هر شبانه روز

محمدصدرا آراسته مدیرکل ثبت احوال استان قزوین در رابطه با آمار ولادت درچهار ماهه اول ۹۶  اظهار کرد: تعداد ۷ هزار و ۱۶۴ نفردر کل استان متولد شده اند که ۳ هزار و ۷۱۶ پسر و ۳ هزار و ۴۴۸ نفر دختر هستند.

وی با بیان اینکه ۳هزار و ۳۳۹ نفر از متولدین برای شهر قزوین هستند، افزود: نسبت جنسی ولادت ۱۰۷٫۸ است یعنی در مقابل ۱۰۰ واقعه ولادت دختر ۱۰۷ واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است.

ایشان در خصوص فوت‌های ثبت شده بیان کرد: تعداد کل وفات در چهار ماهه اول هزار و ۹۱۹ نفر در سطح استان بوده که هزار و ۲۵۶ در شهرستان قزوین ثبت شده است.

آمار فوت مردان قزوینی بیشتر از زنان است

آراسته افزود:  از تعداد فوت‌های ثبت شده در چهار ماهه ابتدای سال ۱۱۲۰ نفر مرد و ۷۹۹ فوت زن به ثبت رسیده است .

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین با اشاره به اینکه ۴۵ درصد از جمعیت استان کارت ملی هوشمند دریافت کرده‌اند، بیان کرد:  کل واجدین شرایط برای اخذ کارت ملی هوشمند  ۹۷۶هزارو ۷۰۲ هستند که تاکنون برای۴۴۷ هزارو ۶۱۸ کارت ملی هوشمند صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه مهلت تعویض کارت‌های شناسایی ملی تا پایان سال جاری می باشد، افزود به جهت جلو گیری از ازدحام در دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان دولت؛ اداره کل با ایجاد ۳۲ دفتر خدمات پیشخوان دولت و ۱۷ دفتر پستی در سراسر استان آمادگی دارد نسبت به صدور کارت هوشمند ملی مردم استان اقدام نماید.

این مسوول ابراز کرد: تقاضا داریم واجدین شرایط هر چه سریع‌تر نسبت به هوشمندسازی کارت ملی اقدام کنند و از موکول کردن به روزهای پایانی خودداری کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین تصریح کرد:  بنا بر مصوبه هیات دولت کارت ملی هوشمند از سال آینده کاربردی خواهد شد.

آراسته در خصوص آمارهای ثبت شده در زمینه ازدواج و طلاق گفت: در چهار ماهه امسال تعداد ۳۱۷۶ واقعه ازدواج  و ۸۵۹ واقعه طلاق به ثبت رسیده است.

لینکهای مهم

لینک ادارات تابعه

ورود کاربر

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.