اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است ***مقام معظم رهبری*** ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ***** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

تغییر زبان سایت به

دسترسی سریع

ستاد خبری حراست اداره کل

نظر سنجی

نظر شما درباره پايگاه اطلاع رسانی ثبت احوال استان قزوین چيست؟


ستاد اقامه نماز

شما اینجا هستید

خانه

167 واقعه دو قلوزائی در استان قزوین به ثبت رسیده است

به گزارش روابط عمومی اداره کل ثبت احوال استان قزوین، محمدصدرا آراسته افزود:در 6 ماهه نخست امسال 10 هزار و 867 نوزاد در استان متولد شده اند که 10 هزار و 518 مورد آن تک زایی، 167 مورد دو قلوزائی و 5 مورد نیز سه قلوزائی بوده است.
وی با بیان اینکه 2/3 درصد از ولادت ها مربوط به چندقلوزائی بوده، ادامه داد: بیشترین واقعه مربوط به شهرستان قزوین با 85مورد و کمترین آن مربوط به شهرستان آوج با 6 ولادت ثبت شده است.
آراسته با بیان اینکه میزان ولادت ثبت شده استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 11 هزار و 266 واقعه تولد، 5/3 درصد کاهش داشته، یادآور شد: طی این مدت در هر شبانه روز به طور میانگین 4/58 نوزاد در این استان متولد شده است.
وی در ادامه تعداد نوزادان پسر را 5 هزار و 607 و دختران را 5 هزار و 260 نفر اعلام و اضافه کرد: براساس این آمار، به ازای تولد هر 100 نوزاد دختر، 6/106 نوزاد پسر متولد شده اند.
به گفته آراسته، در نیمه نخست امسال نام های امیرعلی، امیرعباس، امیرحسین، ابوالفضل و محمدطاها در بین پسران و فاطمه، زهرا، حلما، یسنا و نازنین زهرا در بین دختران از بیشترین فراوانی نام گزینی برخوردار بوده اند.
این مسئول ادامه داد: با توجه به آمار اعلام شده، نرخ ولادت در 6 ماهه نخست امسال برابر با 17 در هزار بوده است.
آراسته همچنین با اشاره به افزایش 6/3 درصدی وفات طی این مدت، افزود: مجموع آمار ثبت فوت شدگان در همین محدوده زمانی 2 هزار و 932 مورد بوده که از این تعداد یک هزار و 697 واقعه برای مردان و یک هزار و 235 واقعه نیز برای زنان به ثبت رسیده است.
وی ادامه داد: این آمار نشان می دهد به ازای هر 100واقعه فوت ثبت شده در بین زنان، 137 مورد فوت برای مردان ثبت شده و به عبارتی در هر شبانه روز به طور میانگین 7/15 واقعه فوت در استان قزوین به ثبت رسیده است.

لینکهای مهم

لینک ادارات تابعه

ورود کاربر

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.