اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است ***مقام معظم رهبری*** ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ***** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

شما اینجا هستید

خانه

در نه ماهه سال 1396در هر شبانه روز تعداد7 /57واقعه ولادت به ثبت رسيده است.


مدیرکل ثبت احوال استان قزوین  در رابطه با آمار ولادت درنه ماهه سال 96 خاطرنشان کرد: تعداد 15 هزار و 932 نفردر استان متولد شده اند که متولدین پسر 8 هزار و 248 و متولدین دختر 7هزار و 684 نفر بوده است  و نسبت جنسی ولادت 107.3 است. (یعنی در مقابل 100 واقعه ولادت دختر 107 واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است) 
وی در خصوص فوتهای ثبت شده عنوان کرد: تعداد کل وفات در نه ماهه امسال 4 هزار و 341 نفر بوده  ، و جنسیت فوت های ثبت شده بدین صورت است که در نه ماهه امسال 2466 فوت مرد و 1875 فوت زن به ثبت رسیده است.
ایشان  در خصوص آمارهای ثبت شده در زمینه ازدواج و طلاق گفت در نه ماهه امسال تعداد 7118 واقعه ازدواج به ثبت رسیده و در همین مدت تعداد 2219 واقعه طلاق نیز به ثبت شده است.
مدیر کل ثبت احوال استان قزوین بیشترین فراوانی نامهای در نه ماهه امسال را برای پسران به ترتیب آمیر علی ، امیر عباس ، امیر حسین ، ابوالفضل و محمد حسین و بیشترین فراوانی بای دختران را به ترتیب فاطمه، زهرا، حلما، یسنا و نازنین زهرا عنوان کرد.  
در ادامه محمدصدرا آراسته ؛ مدیر کل ثبت احوال قزوین بیان کرد: تاکنون از 976هزارو 702 نفر واجد شرایط در یافت کارت هوشمند ملی تعداد 528 هزار 343 نفر کارت هوشمند ملی خود را دریافت کرده اند که بیش از 54 درصد  جمعیت واجد شرایط را پوشش داده‌ است .
وی  با اشاره به اینکه مهلت تعویض کارتهای شناسایی ملی تا پایان سال جاری می باشد افزود به جهت جلو گیری از ازدحام در دفاتر پستی و دفاتر پیشخوان دولت این اداره کل با ایجاد 32 دفتر خدمات پیشخوان دولت و 17 دفتر پستی در سراسر استان آمادگی دارد نسبت به صدور کارت هوشمند ملی مردم استان اقدام نماید 
ایشان همچنین در خصوص هزینه پیش ثبت نام کارت هوشمند ملی عنوان داشتند که شرکت ملی پست که مجری اخذ درخواست کارت هوشمند ملی است به منظور تسهیل در ارایه خدمات مربوط به کارت هوشمند ملی و رفاه حال شهروندان، پیش ثبت نام و نوبت‌گیری در واحدهای پستی دولتی سراسر کشور را رایگان اعلام نموده است .
https://www.ncr.irمتقاضیان برای ثبت نام باید وارد سامانه کارت ملی هوشمند به آدرس
شوند. پس از ورود به سامانه باید وارد قسمت ثبت نام جدید شوند که در این صفحه فرمی نمایش داده می شود که باید آن را با دقت و بر اساس اطلاعات شخصی خود وارد کنند اگر ثبت نام شما برای دریافت کارت هوشمند ملی موفق باشد و واجد شرایط کارت ملی باشید، پس از ثبت اطلاعات برای شما کد رهگیری فرستاده شده و به صورت خودکار وارد بخش نوبت گیری می‌شوید و با داشتن کد ملی و کد رهگیری به بخش نوبت گیری دسترسی پیدا می کنید.
وی افزود: تقاضا داریم واجدین شرایط هر چه سریع‌تر نسبت به تعویض کارت ملی اقدام کنند زیرا با توجه به مصوبه هیات دولت مبنی بر کاربردی شدن کارت هوشمند از سال آینده ، شاهد ازدحام درخواست در پایان سال نباشیم

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

لینکهای مهم

پیام رسانهای ثبت احوال

پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال کشور

لینک ادارات تابعه

ورود کاربر

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.