اتقان اسناد هویتی مردم ایران بسیار با اهمیت است ***مقام معظم رهبری*** ثبت احوال نوین، زمینه ساز توسعه پایدار ***** کارت ملی هوشمند، دروازه ورود به دولت الکترونیک

شما اینجا هستید

خانه

برخورداری از آمار دقیق جمعیت، نیاز اصلی برنامه ریزی برای توسعه و آینده نگری است

به گزارش  روابط عمومی جلسه شورای همانگی ثبت وقایع حیاتی با حضور استاندار برگزار شد   "عبدالمحمد زاهدی"   در نشست شورای ثبت وقایع حیاتی استان قزوین اظهار داشت: تا زمانی که آمار کاملی از جمعیت اعم از ولادت،جابه جایی، ازدواج و طلاق نداشته باشیم برنامه ریزی ما کامل نخواهد بود.

وی اضافه کرد: هرچقدر به سازمان ثبت احوال کشور و ادارات کل ثبت احوال استان ها در جهت ثبت وقایع حیاتی کمک کنیم درواقع به بهبود شرایط برنامه ریزی در استان و کشور کمک کرده ایم چون برنامه ریزی برای آینده بدون دسترسی به آمار صحیح، دقیق و جامع از وضع جمعیت ممکن نخواهد بود.

استاندار قزوین همچنین گفت: هشت و نیم درصد علل وفات در استان بدلیل حوادث رانندگی بوده که بالاتر  از میانگین کشوری است بنابراین باید به فکر کاهش هرچه بیشتر سوانح جاده ای باشیم. 

زاهدی افزود:برای ثبت نام کارت ملی هوشمند نیز باید اطلاع رسانی از سوی صدا و سیما و رسانه ها صورت گیرد تا کسانی که هنوز اقدام نکردند به سرعت ثبت نام کنند.

وی با اشاره به کاهش جمعیت روستایی گفت:خرد شدن اراضی کشاورزی موجب شده کشاورزان آسیب ببینند و باید به گونه ای برنامه ریزی کرد که بتوان با بزرگ کردن مساحت اراضی از افزایش هزینه های کشاورزی جلوگیری کرد و جمعیت روستاها بیشتر شود.

زاهدی با اشاره به ثبت دیرهنگام وقایع وفات و تولد در برخی نقاط استان،گفت: شورای تامین شهرستان ها بسیار باید در این زمینه دقت کنند چون غفلت در این زمینه موجب برنامه ریزی های نادرست خواهد شد.

استاندار قزوین ادامه داد:همه توان خود را باید به کار بگیریم تا سامانه کارت هوشمند ملی به طور کامل در استان اجرا شود تا جلوی همه سوء استفاده ها و مشکلات بعدی را بگیرد.

گفتنی است در این جلسه حسن وفایی دیلمی مدیر کل ثبت احوال نیز گزارش کاملی از اقدامات انجام شده در سالهای گذشته ارائه و همچنین برنامه های سازمان در سال جدیدرا تشریح کرد.

 

GTranslate

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

لینکهای مهم

پیام رسانهای ثبت احوال

پایگاه اطلاع رسانی سازمان ثبت احوال کشور

لینک ادارات تابعه

ورود کاربر

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.